DEŇ ZÁCHRANY ŽIVOTA 2023

VŠETKÝM NAŠÍM PRIATEĽOM, PARTNEROM A PODPOROVATEĽOM ZO SRDCA ĎAKUJEME ZA PODPORU A ŠÍRENIE HLAVNEJ MYŠLIENKY PODUJATIA!

Nikdy neviete, kedy aj vaše ruky môžu pomôcť zachrániť niečí život. Preto si pamätajte – urobiť aspoň niečo je vždy lepšie, ako neurobiť vôbec nič.

EDUKAČNÉ VIDEÁ O KPR

O PROJEKTE

Vlani sa na Slovensku srdce náhle zastavilo 4431 ľuďom. Určite ste už počuli, že k záchrane ľudského života stačia dve ruky.

 

No vedeli ste, že aj tie vaše? Až v 87 % prípadov dochádza k zastaveniu srdca v domácom prostredí 🏠 a o živote človeka so zastaveným srdcom ❤ často rozhodujú minúty, či dokonca sekundy, v ktorých sú profesionáli ešte len na ceste🚑.

 

Všetko, čo potrebujete, aby ste pomohli, sú vaše ruky 🤲, telefón 📱 a ochota pomôcť. Neváhajte, zavolajte 155 alebo 112 a postupujte podľa pokynov operátora.

 

V tejto situácii sa môžeme ocitnúť všetci ‼ Preto si 16. októbra pripomíname Svetový deň záchrany života. @Slovenská resuscitačná rada vám priniesla videá o KPR. Uvidíte v nich, ako postupovať pri záchrane novorodenca, dieťaťa, dospelého či človeka s covidom. Tak šup šup na youtube zhliadnuť videá a pripraviť sa na záchranu ľudského života ❣❣❣