DEŇ ZÁCHRANY ŽIVOTA 2020

O PROJEKTE

Milí priatelia,

už siedmy rok v rade pre vás organizujeme Deň záchrany života, podujatie, ktoré zastrešuje Európska resuscitačná rada. Koná sa každoročne 16. 10. v mnohých európskych i svetových mestách, a jeho hlavným cieľom je rozširovať základy a zásady správnej kardiopulmonálnej resuscitácie medzi širokú verejnosť.  

 

Tento rok sme ale museli upustiť od tradičného formátu konania podujatia kvôli situácii s pandémiou COVID-19 v našej krajine. No napriek tomu, že tento rok sme vám nemohli umožniť vyskúšať si KPR „na vlastné ruky“ na profesionálnych figurínach, podarilo sa nám toto vzdelávacie podujatie dostať do povedomia verejnosti, najmä zdieľaním mnohými známymi slovenskými osobnosťami na ich sociálnych sieťach. Vďaka nim sme hlavnú myšlienku podujatia dostali k takmer jeden a pol miliónu ľudí.

 

Veríme, že už v roku 2021 sa budeme môcť pri príležitosti Dňa záchrany života opäť stretnúť – do tej doby si však môžete aspoň prezrieť leták s prehľadným postupom základnej KPR. 

 

Nikdy neviete, kedy aj vaše ruky môžu pomôcť zachrániť niečí život. Preto si pamätajte – urobiť aspoň niečo je vždy lepšie, ako neurobiť vôbec nič. 

Deň záchrany života v médiách

AKO POSTUPOVAŤ PRI RESUSCITÁCII

FOTOGALÉRIA

PODUJATIE PODPORILI

sck
znak_hazz
spyger