SRR je oficiálny partner ERC za Slovenskú republiku

I. Sympózium Slovenskej Resuscitačnej Rady

ERC 2015 - Nové odporúčania pre KPR
November 5 - 6, 2015 Hotel Turiec, Martin

Miesto konania

Hotel Turiec

A. Sokolíka 2
036 01 Martin
Tel.: +421 43 4012077
Email: hotelturiec@hotelturiec.sk
GPS: N49.062039°,E18.923396°

Miestom konania I. Sympózia Slovenskej Resuscitačnej Rady je moderný konferenčný hotel Turiec, ktorý sa nachádza v samotnom srdci mesta Martin.

Hotel ponúka 67 moderne zariadených izieb a apartmánov, ktoré vynikajú priestrannosťou, moderným zariadením a i najnáročnejším poskytnú maximálny komfort. Všetky izby sú vybavené TV s LCD obrazovkou, vysokorýchlostným internetom, trezorom a minibarom.

Hotel disponuje 4 gastronomickými zariadeniami:
- Reštaurácia Martinka kapacitou 56 miest vyniká v celom regióne svojou vynikajúcou kuchyňou.
- Kaviareň CaFENIX s kapacitou 77 miest je otvorená denne od 08:00 – 22:00, kde sa môžete osviežiť vynikajúcou kávou či osviežujúcim koktejlom.
- Vináreň BORDO sa nachádza v blízkosti konferenčných priestorov v -1 podlaží hotela, kde si príjdu na svoje všetci milovníci kvalitních vín.
- Bar MYSTIC s kapacitou 57 miest je miesto pre rôzne firemné večery a iné podujatia.

Wellness & Beauty

Toto útulné a štýlové wellness centrum s neopakovateľne príjemnou atmosférou je to správne miesto na vytvorenie harmónie medzi Vašim telom a mysľou. Ponúkané telové procedury a masáže odbúrajú všetok Vás stres a budete odchádzať plná novej energie.História mesta Martin

Prvává písomná zmienka je z roku 1284, ako „villa sancti Martini“, ktoré lokalitu pomenovalo podľa kostola zasväteného sv. Martinovi – biskupovi z francúzskeho Tours. Spomína sa to v donácii uhorského panovníka Ladislava IV. 3. októbra 1340 panovník Karol Róbert povýšil Martin na mesto. V stredoveku bola pre Martin výhodná geografická poloha. V 19. storočí sa mesto stalo centrom slovenskej kultúry.

Od 17. storočia do roku 1922 sa mesto stalo centrom Turčianskej župy. Ku koncu 19. storočia tu začalo Slovenské národné obrodenie, sídli tu aj Matica slovenská (od roku 1863). V roku 1866 bolo v meste založenéSlovenské patentálne gymnázium. Medzi ostatné významné spolky založené v meste patrí aj prvý ženský spolok Živena (1869), Slovenský spevokol (1872), ale aj Dobrovoľný hasičský spolok (1873).

Martinčania a obyvatelia Turca sa aktívne zapojili do revolučného diania v rokoch 1848 – 1849, do vojska sa ich prihlásilo 34. V mestečku sa 31. januára 1849 uskutočnilo ľudové zhromaždenie, na ktorom vodcovia výpravy oboznámili obyvateľov s návrhom na federáciu národov monarchie.

30. októbra roku 1918 sa práve Martinskou deklaráciou pripojilo Slovensko k Česku a vznikla Československá republika. Na konci 2. svetovej vojny bol Martin oslobodený Červenou armádou, 11. apríla 1945. 24. augusta 1994 bolo mesto Martin zákonom vyhlásené za národné kultúrne centrum Slovákov.


Priemysel

Martin bol v dobe ČSSR významným strediskom ťažkého a zbrojárskeho strojárstva. Dnes sa v meste vyrába papier, nábytok. V Martine a okolí pôsobia významní zamestnávatelia: PREFA Sučany, Volkswagen Slovakia, HBM Pharma, ŽOS Vrútky, ECCO. V meste pôsobí tlačiareň Neografia. V oblasti turistického ruchu sú populárne strediská Martinské hole, Jasenská dolina a Valčianska dolina.Významným podnikom s viac ako storočnou tradíciou je firma Duropack Turpak, predtým Turčianske celulózky.


Doprava v Martine

Prevádzkovateľom mestskej autobusovej dopravy na území Mesta Martin je Slovenská autobusová doprava Žilina, akciová spoločnosť.MHD Martin zahrňuje všetky linky a spoje v mestách Martin, Vrútky a obciach Bystrička, Lipovec a Turčianske Kľačany.

Sieť liniek MHD:
Cestovné lístky sa dajú zakúpiť priamo u vodiča autobusu.
Cestovať linkami MHD možno aj pomocou elektronickej karty, ktorú si možno zakúpiť priamo na SAD v Martine a pomocou mestskej karty Martin.
S Mestskou kartou Martin môžete využiť zľavy v 140 obchodoch v meste Martin a Vrútky.

Zverejnený cenový výmer:
Kompletný cestovný poriadok, zoznam liniek a zastávok ale aj pripomienky cestujúcich sú zverejnené na tejto stránke.