SRR je oficiálny partner ERC za Slovenskú republiku

Európsky deň záchrany života 2017

16. október 2017

O projekte

Milí priatelia,

Už niekoľkokrát ste sa v rámci každoročného podujatia Európsky deň záchrany života organizovaného Slovenskou resuscitačnou radou mohli presvedčiť, že svojimi rukami môžete zachrániť ľudský život. Možno sa práve Vy dostanete do situácie, kedy sa človek vedľa Vás náhle ocitne v bezprostrednom ohrození života. Aj v prípade, že záchranná zdravotná služba už je na ceste na miesto udalosti, o prežití rozhodujú v prípade náhlej zástavy srdca práve prvé minúty. Práve vtedy je postihnutý úplne odkázaný na pomoc ľudí vo svojej blízkosti.

Správne postupy resuscitácie sú určované a pravidelne revidované Európskou resuscitačnou radou ako garantom a prezentované v jednotlivých krajinách prostredníctvom národných resuscitačných rád – u nás je toto poslanie realizované Slovenskou resuscitačnou radou.

V rámci podujatia Európsky deň záchrany života, ktorý sa tento rok uskutočňuje v mnohých európskych mestách pod mottom „Spoločnosť zachraňuje životy“ sa snažíme zvyšovať povedomie o dôležitosti resuscitácie medzi širokou verejnosťou. Návštevníci sa oboznámia so základnými technikami kardiopulmonálnej resuscitácie pod vedením profesionálnych pracovníkov niekoľkých zložiek integrovaného záchranného systému Slovenskej republiky. Každý záujemca si bude môcť vyskúšať nadobudnuté vedomosti vlastnými rukami na profesionálnych figurínach.

Ste to práve Vy a Vaše ruky, ktoré môžu zachrániť ľudský život.

Prijmite preto naše pozvanie a pridajte sa k nám 16.10. 2017 v OC Eurovea v Bratislave.


MUDr. Jozef Köppl
image