SRR je oficiálny partner ERC za Slovenskú republiku

Európsky deň záchrany života 2015

16. október 2015

EURÓPSKY DEŇ ZÁCHRANY ŽIVOTA 2015

Milí priatelia.

Na Dni záchrany života organizovaný Slovenskou resuscitačnou radou v októbri 2014 ste sa mohli presvedčiť, že je možné vlastnými rukami niekomu zachrániť život. Ste to možno práve Vy, kto sa nachádzate na mieste kde je niekto bezprostredne ohrozený na živote. Aj keď záchranná zdravotná služba už možno smeruje k udalosti, o prežití alebo neprežití rozhodujú prvé minúty, vtedy sa odborná pomoc na mieste udalosti spravidla nenachádza a obeť alebo postihnutý je bezprostredne odkázaný na osoby vo svojej blízkosti. Správne resuscitačné postupy sú určované a pravidelne revidované autoritou - garantom Európskou resuscitačnou radou (ERC). Slovenská resuscitačná rada (SRR) ako národná filiálka ERC aj tento rok organizuje Deň záchrany života s mottom "Tvoje ruky môžu zachrániť viac životov".

Návštevníci Dňa záchrany života 2015 sa budú môcť stretnúť a porozprávať s poskytovateľmi neodkladnej zdravotnej starostlivosti, záchranármi, inštruktormi prvej pomoci o skúsenostiach a zručnostiach pri poskytovaní prvej pomoci, budú sa môcť niektoré zručnosti na figurínach aj naučiť, alebo vyskúšať. Na Dni záchrany života 2015 sa pokúsime vytvoriť slovenský rekord v počte vykonávaných simulovaných resuscitácií súčasne. V spolupráci s jednotlivými zložkami záchranného integrovaného systému bude tento deň realizovaný vo vybraných mestách po celom Slovensku. Bližšie informácie o miestach konania nájdete v záložkách jednotlivých miest.

Áno, ste to Vy a Vaše ruky ktoré rozhodujú.

Prijmite pozvanie na Deň záchrany života 16. októbra 2015, aby ste sa aj Vy a Vaše ruky spojili s nami a ukázali, že to ide.


MUDr. Marcel Brenner
Koordinátor projektu
image