SRR je oficiálny partner ERC za Slovenskú republiku

ADVANCED LIFE SUPPORT (ALS PROVIDER) KURZ

12.-13. 10. 2017 - Hotel Bešeňová

Miesto konania

Kongresové centrum hotela Bešeňová

Bešeňová 136
034 83 SLOVAKIA
Tel.: +421 44 4307 700
Email: info@hotelbesenova.sk
GPS: 49.099953, 19.445700

Miestom konania ALS Kurzu 2017 je moderný kongresový Hotel Bešeňová. Hotel Bešeňová leží na území regiónu Liptov, v kúpeľnej dedinke Bešeňová Hotel ponúka ubytovanie s komfortne zariadenými izbami a komplexnými službami priamo v areáli aquaparku. Viac info tu.

Doprava

Hotel Bešeňová leží na území regiónu Liptov, v kúpeľnej dedinke Bešeňová. Najbližším mestom je Ružomberok, ktorý je vzdialený iba 9 km od nej. Hotel je ľahko dostupný zo všetkých hlavných dopravných ťahov (len 500 m od diaľnice D1). Dostanete sa k nemu za 20 minút z Liptovského Mikuláša, za 40 minút z Popradu a za 3 hodiny z Bratislavy i z Krakowa, za 2 hodiny z Košíc)História regióna Liptov

Liptov je jedinečný región na severe Slovenska, slovenská turistická destinácia číslo jeden v zime aj v lete. Na malom území tu nájdeme rozmanitosť prírody, vysoké štíty aj zelené lúky, ktoré vytvorili predpoklad pre najväčšie prírodné ihrisko na Slovensku, kde nájdeme adrenalín - od raftingu, splavov, cez skalolezenie , lanové či bobové dráhy, paragliding, bike parky, horské kolobežky. V zime je tu raj pre lyžiarov a snowboardistov.

Jedinečnosť Liptova spočíva aj v kombinácii aktívneho relaxu a oddychu v teplých termálnych prameňoch aquaparkov. Tie ponúkajú množstvo tobogánov a atrakcií pre detia a vynikajúci relax pre dospelých v podobe vitálnych a wellness svetov s výhľadom na Tatry, ktoré môžu obdivovať priamo z bazénov.

Návštevník zaujímajúci sa o históriu si príde na svoje pri návštevách hradov Likava, Liptovský starý hrad a hrad v Liptovskom Hrádku, keltského osídlenia Havránok nad Liptovskou Marou a tiež dedinky Vlkolínec, ktorá je kvôli svojej typickej architektúre chránené štatútom UNESCO. Navštevované sú aj Múzeu liptovskej dediny v Pribyline , drevený artikulárny kostol v Svätom Kríži, múzeum Juraja Jánošíka, Dom fotografie a Liptovské múzeum spolu s Ovčiarksym múzeom, ktoré je v rámci Európy jedinečné.

Na tradície nadväzujú aj mnohé podujatia, ktoré sa organizujú počas celého roka. Od folklórnych festivalov a udržiavania tradícií cez koncerty, športové a adrenalínové podujatia, ale aj noci plné tanca, hudby a zábavy pre mladých - aj to je Liptov.